E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

“Kishte dyfish njerëz”, Kryemadhi: Nuk jam e lodhur, gazi bën efektin e vet

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi  e ftuar sot në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa, ka komentuar edhe atë që që ndodhi sot gjatë protestës. Kryemadhi  u ndal te deklarata e saj, e bërë pak pas përfundimit të protestës nga selia e LSI-së. Kryemadhi theksoi mirënjohjen ndaj qytetarëve ndërsa protestën sot e vlerësoi me një numër dyfish pjesëmarrësish.

“Nuk është se mund të themi e lodhur, por gazi bën efektin e vet. Kur kam parasysh lodhjen por shumë takime të zhvilluara, nuk pyes shumë nga lodhja fizike. Kam një lloj si adrenalinë ku takimet me njerëzit më japin energji pozitive”, tha Kryemadhi.

Si do e vlerësonit protestësn  e ditës së sotme?

Edhe në prononcimin që bëra nga selia, mirënjohje pa fund për qytetarët. Nuk përfaqësojmë forca politike por grupe njerëzish për të vetmet arsye se qytetarët janë të lodhur për situaën ku ndodhen. Dua ta përmbledh në një fjali se ky shtet është i kapur. Pavarësisht se situata që ka sjell kapja e shtetit ka sjellur në situtatën ku ndodhen institucionet shqiptare. Dhe protesta e sotme ishte një sinjal shumë i mirë dhe unë nuk dua ta shoh thjesht si protestë. Dua të shikoj që gjatë kësaj periudhe një mujore njerëzit ishin dyfishi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa janë dhe sa do të jenë SHBA në ngjarjet që po përjeton Partia Demokratike

Nga: Preç Zogaj Pyetjes së parë, “sa janë”, ia dinë përgjigjen gjithë shqiptarët. Edhe ata që bëjnë sikur nuk e dinë. Janë shumë. Janë me...

Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i “Vetëvendosjes”

Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së "Lëvizjes Vetëvendosje" në Shqipëri. Ai njofton me anë të rrjeteve sociale, se dorëheqjen e...

Pse humbi Albin Kurti?

Nga: Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për...

Rekord i ri/ 700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet e Bashkimit...

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...