E martë, 23 Shkurt, 2021
1 C
Tirana

SPAK – së paku një peshk

Nga: Lutfi Dervishi

SPAK është Prokuroria kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar dhe nga ajo pritet të kapë peshqit e mëdhenj.

Janë 10 prokurorë në SPAK dhe nga këta pritet të hetojnë zyrtarët e lartë dhe ish zyrtarët e lartë, krimin e organizuar dhe korrupsionin, mega aferat në 3 dekada.

Por nëse sjell në mendje denoncimet e bëra në SPAK javët e fundit …duket se kemi vendosur të tallemi me SPAK duke nisur nga politikanët e duke përfunduar te shoqëria civile.

Ja çështjet e fundit të dorëzuara në SPAK…

 1. Maskat e skaduara!
  2. “Zjarrin” në katin e tretë të Ministrisë Shëndetësisë!
  3. Tenderin e ushqimeve në Ministrinë e Mbrojtjes!
  4. Tenderi “anticovid” në Ministrinë e Drejtësisë!
  5. Shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar!
  6. Abuzimin me detyrën të Ardian Dvoranit!
  7. Përmbytjen e Parkut Rinia nga rrebeshet e shkurtëra të shiut të ditëve të fundit!
  8. Denoncim për shpifje ndaj kryebashkiakut!
  9. Denoncim për reformën zgjedhore!
  10. Denoncim për përmbytje në Myzeqe!

Këto janë dosje të denja për t’u hetuar nga… policia bashkiake!
Nga SPAK pritet shumë. Janë 10 prokurorë që me punën e tyrë duhet të kthejnë besimin e publikut te drejtësia e re. Nga rrjeta e SPAK pritet së paku NJË peshk(aqen)!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...