E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

SPAK del mangët me arrestimet për “dosjen 339”, 2 komisionerë kanë ndërruar jetë

SPAK lëshon urdhër – arrest për dy persona që kanë ndërruar jetë një muaj më parë.

Dje prokuroria e posaçme lëshoi 22 urdhër arreste pas hetimeve për “dosjen 339”, dosje e cila ka të bëjë me vjedhjen e votave, laboratorin e kokainës në Has dhe një sërë çështjesh të tjera.

Arrestimet e 22 personave u kryen nën akuzën e krimit zgjedhor ku mes tyre ishin edhe disa komisionerë.

Por pa u tharë mirë boja e arrestimeve, SPAK ka zbuluar me dashje apo pa dashje, se mes emrave të të arrestuarve figurojnë edhe emrat e dy personave që kanë ndërruar jetë 1 muaj më parë.

Bëhet fjalë për personat e identifikuar si Kasem Lala dhe Besim Bregu, shkruan “abcnews.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...

Inagurimi i Biden/ Mbërrijnë përforcime të reja të Gardës Kombëtare

Një kontigjent i madh trupash të Gardës Kombëtare mbërritën të shtunën në kryeqytetin amerikan, në përgjigje të thirrjes së zyrtarëve të mbrojtjes për të...

Bien testimet, ulet numri i të infektuarve me Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Ulja e temperaturave, Ministrja Kushi tregon si do bëhet ajrosja e klasave

Teksa temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për institucionet arsimore. Kushi shprehet se në...

A do ta bëjnë vaksinën ata që kanë kaluar Covid-19? Ja si përgjigjet Brataj

Kreu i urgjencës kombëtare, Skënder Brataj ka folur për numrin e të vaksinuarve deri në këto momente duke thënë se pas datës 20 janar,...