E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Pandemia/ Deputeti: Me maskë mbuloni gojën dhe hundën, jo veshët

Deputeti Ilir Beqaj ditën e sotme nga Kuvendi iu bëri apel qytetarëve që ta vënë mirë maskën mbrojtëse.

“Me maskë të mbuloni gojën dhe hundën dhe jo sytë e veshët. Nesër të hapim listat. Pushime të mbara në gusht dhe në maj 2021 shqiptarët të vlerësojnë secilin me votën e tyre”, tha ndër të tjera deputeti.

Pak më herët, Halit Valteri kërkoi në Kuvend që të gjithë deputetëve t’u bëhet tamponi:

“Zoti Ruçi, për shkak të asaj çfarë ndodhi, kolegëve u urojmë shërim sa më të shpejtë. Pas seancës së fundit të gjithë deputetët, t’i nënshtrohen një testimi apo tamponi”.

Rikujtojmë se ditën e djeshme konfirmuan infektimin me koronavirus deputetët Ralf Gjoni, Eljo Hysko dhe Enver Roshi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...

Nuk mbajti premtimin për ujësjellësin, banorët lidhin te pema kreun e komunës

Kryetari i komunës në qytetin jugor meksikan Chiapas, Oscar Ramirez është lidhur nga banorët e zonës, pasi nuk mbajti premtimin për ndërtimin e një...