E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Sot protesta e Berishës kundër Vuçiç/ Bardhi: PD mbetet e hapur për demokratët

Protesta e thirrur nga ish-kryeministri Berisha kundër vizitës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, pritet të zhvillohet në orën 16:00 përpara Kryeministrisë. Policia e Tiranës ka vënë në zbatim planin e masave kundër tubimeve. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi deklaroi se selia e PD-së nuk do të mbrohet nga policia. Për të, PD ngelet e hapur për demokratët, duke shtuar se i vetmi armik për ta është Edi Rama.

“Meqë më kujtuat policinë, jeni dëshmitar të asaj që u tha para se kemi mbushur selinë me gardistë, FNSH, forca speciale, operacionale dhe marinsa. Ndërkohë ju keni qenë këtu dëshmitarë, s’keni parë as polici, as gardh.

Nuk kemi njoftuar policinë. PD mbetet e hapur për demokratët. Nuk ka kjo seli asnjë frikë nga asnjë demokrat. E kam bindjen. Cilido që përpiqet me gënjeshtra që të vendosë demokratët përballë njëri-tjetrit, është gabim i madh.

Ne duhet të jemi të bashkuar përballë një armiku të vetëm; Edi Ramës. Ai që me gënjeshtra iu thotë demokratëve se ka marrë gardën brenda dhe ka policë brenda, nxit dhunën. A mund të ketë demokratë që mund të konfliktohet me një demokrat tjetër që mendon ndryshe?! Kurrsesi. Ai që e mendon, del zbuluar para demokratëve se nuk ka hallin e tyre, por hallin e vetë personal”.

Në terren pritet që gjatë ditës së sotme të ketë prezencë të shtuar të punonjësve të policisë, të cilët do të jenë në gatishmëri për të monitoruar situatën dhe mbarëvajtjen e protestës.

Lexo edhe :   Kur do të eliminohet Berisha?
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...