E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Junior Eurovision/Si u rendit Shqipëria me Anna Gjebrean dhe kënga fituese

Festivalin e “Junior Eurovision 2021” e ka fituar Armenia me këngën “Qami Qami” të Maléna-s. Kënga triumfoi duke rrëmbyer 224 pikë, duke e renditur vogëlushen në vendin e parë.

Në vend të dytë u rendit Polonia me “Somebody”, ndërsa në vendin e tretë ishte Franca me “Tic Tac”. Shqipëria këtë vit u përfaqësua nga Anna Gjebrea, me këngën “Unë aty do jem”. Kjo këngë arriti të sigurojë 84 pikë, duke u renditur në vendin e 14-të.

Lista e plotë me rezultatet e Junior Eurovision 2021:

 1. Armenia: Maléna – Qami Qami [224 pikë]
 2. Polonia: Sara James – Somebody [218 pikë]
 3. Franca: Enzo – Tic Tac [187 pikë]
 4. Gjeorgjia: Niko Kajaia – Let’s Count The Smiles [163 pikë]
 5. Azerbajxhani: Sona Azizova – One Of Those Days [151 pikë]
 6. Ukraina: Olena Usenko – Vazhil [125 pikë]
 7. Rusia: Tanya Mezhentseva – Mon Ami [124 pikë]
 8. Kazakistani: Alinur Khazim & Beknur Zhanibekuly – (Bota e zanave) [121 pikë]
 9. Maqedonia e Veriut: Datje Muzika – Green Forces [114 pikë]
 10. Italia: Elisabetta Lizza – Specchio (Mirror On The Ëall) [107 pikë]
 11. Portugalia: Simão Oliveira – O Rapaz [101 pikë]
 12. Malta: Ike & Kaya – My Home [97 pikë]
 13. Serbia: Jovana & Dunja – Oçi Deteta (Children’s Eyes) [86 pikë]
 14. Shqipëria: Anna Gjebrea – Stand By You [84 pikë]
 15. Spanja: Levi Díaz – Reír [77 pikë]
 16. Bullgaria: Denislava & Martin – Voice Of Love [77 pikë]
 17. Gjermania: Pauline – Imagine Us [61 pikë]
 18. Irlanda: Maiú Levi Laëlor – Saor (Disappear) [44 pikë]
 19. Holanda: Ayana – Mata Sugu A? Ne [43 pikë]
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...