Kuriozitete

Skuadra spanjolle bën gjestin e veçantë në mbështetje të vendit tonë


               Publikuar në : 15:20 - 30/11/19 M D

Solidarizimi i treguar nga persona anë e mbanë botës për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri, ka qenë tepër i madh.

Numri i viktimave ka shkuar në 51.

Së fundmi skuadra e njohur spanjolle e Malagas ka bërë një gjest mjaft të veçantë, para se të niste ndeshjen.

Futbollistët kanë veshur bluza të bardha, ku shkruhej “Lutu për Shqipërinë”, një veprim që i ka emocionuar të gjithë.

Pjesë e kësaj skuadre janë edhe dy futbollistë shqiptarë, Keidi Bare dhe Armando Sadiku.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT