Aktualitet

(Fotogaleri)/ Tërmetet në Shqipëri ndër vite të përcjella përmes fotografisë


               Publikuar në : 15:28 - 30/11/19 M P

Shqipëria gjatë shekullit të fundit ka përjetuar disa të tërmete të forta, të cilat kanë qenë me pasoja të mëdha, në njerëz dhe dëme materiale.

Më poshtë mund të shihni disa foto të përzgjedhura përgjatë 90 viteve të fundit të cilat janë fiksuar në celuloid.

Kujtojmë që tërmeti që goditi të martën vendin shkaktoi 51 viktima dhe mbi 800 të plagosur. Ndërkohë, dëmet materiale kanë qenë të shumta dhe ende të pallogaritura.

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT