E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Shpopullimi, Meta: Rinia kërkon arsim dhe vende të sigurta pune

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dhënë një mesazh për problemin e shpopullimit të vendit dhe largimin e të rinjve.

Meta thotë se shpopullimi duhet ndalur në Shqipëri duke mbështetur të rinjtë. Ai shton se rinia meriton mundësi e shanse të reja si dhe të jetë pjesë e vendimmarrjes.

Sipas tij, rinia shqiptare kërkon arsim, shërbime cilësore dhe vende të sigurta pune.

”Rinia KËRKON arsim e shërbime cilësore dhe vende të sigurta pune. Rinia MERITON mundësi e shanse të reja, të dëgjohet dhe të jetë pjesë e vendimmmarrjes. Të MBËSHTESIM rininë, për të NDALUR shpopullimin!”, shkruan Meta në rrjetin social, Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...

Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit

Nga: Kreshnik Spahiu Kosova dhe Shqipëria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e...