E enjte, 21 Janar, 2021
5 C
Tirana

Koronavirusi/ Franca shtrëngon masat, ndryshon ora policore

Autoritetet franceze kanë shtrënguar masat si pasojë e rritjes së numrit të të infektuarve nga koronavirusi.

Kryeministri Jean Castex, njoftoi sot në një konferencë për shtyp se ndalimi i lëvizjes nga ora 18:00 pasdite, që tashmë është në fuqi në 25 rajone, do të shtrihet në të gjithë Francën nga kjo e shtunë.

“Në të gjithë vendin, ora policore do të hyjë në fuqi nga ora 18:00 duke nisur nga kjo e shtunë dhe për të paktën 15 ditë ”, tha ai.

Në 24 orët e fundit në Francë janë regjistruar 21.228 raste të reja, ndërsa 282 perosna kanë humbur jetën, duke e çuar në 69.313 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...