E hënë, 25 Maj, 2020
23 C
Tirana

Shkonin çdo 3 javë si turistë, shkatërrohet banda shqiptare në Francë

Më të lexuarat

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i viktimave

Në Shqipëri është rritur numri i viktimave nga COVID-19, duke shkuar në 32. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se mbrëmjen e sotme ka ndërruar...

“Rreth 131 mijë debitorë nuk kanë hyrë në aktmarrëveshje”, OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të përfituar faljen e...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Presidenti austriak thyen masat kufizuese, kapet ‘mat’ nga policia në restorant

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen është kapur nga policia bashkë me gruan e tij, Doris Schmidauer, në një restorant në Vjenë teksa...

Aksident rrugor në aksin Seman-Fier, plagosen dy persona

Së fundmi ka ndodhur një aksident rrugor në aksin Seman-Fier. Aksidenti ka ndodhur përkatësisht në zonën e njohur si Çlirim i Fierit. Raportohet se kanë mbetur...

COVID-19/ Kur do hapen kufijtë? Rama tregon datën

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët, më datën 1 Qershor. “Duke nisur nga 1 Qershori do...

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se 50 persona kanë humbur jetën në shtetin fqinj gjatë 24 orëve të...

Zbulohet biznesmeni që mbante milionat në makinë, ja ku do i çonte

Të dhëna të reja kanë dalë nga hetimet paraprake, sa i takon vjedhjes së lekëve nga bagazhi i mjetit të një biznesmeni. Me datë...

Grabitja e milionave/ Vëllai dhe i dashuri i spikeres ndoqën biznesmenin

Lidhur me grabitjen e një shume të majme parash në Tiranë, mësohet se dy grabitësit janë njerëzit e afërt të një ish-spikereje. Donald Hoxha...

Policia franceze ka arrestuar 4 shqiptarë të cilët trafikonin kokainë dhe heroinë. Mësohet se shqiptarët furnizonin tregun e Haute Savoie, në Francë, përmes Italisë e duke kaluar më pas nëpër tunelin ‘Mont Blanc’.

Sipas mediave të huaja, malli i sekuestruar prej tyre arrin vlerën e afro 500 mijë eurove.

Dy prej tyre u ndaluan nga policia ditën e martë në hyrje të tunelit, teksa po udhëtonin me një makinë tip “Mercedes”. Shqiptarët ishin nisur drejt Italisë dhe me vete mbanin 100 mijë euro të fshehura në motorin e makinës.

‘Alarm fals’/ Çfarë përmbante çanta e dyshuar për lëndë shpërthyese

Mediat vendase raportojnë se çdo 3 javë, 2 shqiptarët shkonin në Francë me vizë turistike dhe transportonin lëndë narkotike. Ata e dorëzonin lëndën narkotike tek dy bashkatdhetarë të tyre.

Lexo edhe :   Arrestohen 2 shqiptarët në Itali, ja çfarë gjeti policia në banesën e tyre

Këta të fundit pastronin paratë duke blerë me para në dorë makina të shtrenjta, në Zvicër, më pas ata i rishisnin makinat sapo ktheheshin në Shqipëri.

Dy të rinjtë përdornin një banesë në Saint-Julien, afër kufirit të Zvicrës si laborator të drogës. Gjatë kontrollit ushtruar në banesë policia gjeti dhe sekuestroi 60,000 euro para të thata, 1.5 kg heroinë, 1.7 kokainë. Të katër shqiptarët u arrestuan.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbulohen dosjet e diktaturës për aktorët e njohur: Robert Ndrenikës iu arratis vëllai

Publikohen disa dokumente të panjohura të nxjerra nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së që i përkasin vitit 1989 dhe bëjnë fjalë mbi një korrespodencë...

Thaçi: Kurti ka uzurpuar zyrën e kryeministrit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur se Albin Kurti ka uzurpuar zyrën e kryeministrit edhe pas dy shkeljeve të Kushtetutës. Thaçi deklaroi se do...

I jepet lamtumira e fundit ish-deputetit të Partisë Socialiste

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Niko Faber është përcjellë sot për në banesën e fundit. Familjarë, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit ditën e...

Kursi i këmbimit/ Si ka nisur kjo javë për valutat e huaja

Kjo e hënë ka regjistruar një rritje të lehtë për monedhën evropiane e cila blihet sot me 123.4 lekë dhe shitet me 124 lekë në raport me...

“Të dielat pa makina”, Artan Fuga ironizon propozimin e Ramës

Akademiku Artan Fuga ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Rama, për të dielat pa makina, duke filluar nga tetori deri në mars të...
WhatsApp KONTAKTO TT