E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Shkodër/Rudina Hajdari flet për mandatin

E shoqëruar edhe nga ambasadori i BE, Luigi Soreca dhe nga deputetja e PS, Eglantina Gjermeni, deputetja demokrate Rudina Hajdari ka folur sot nga Shkodra, ku ishte pjesë e një aktiviteti që mbahej në kuadër të ditës së gruas.

Ajo refuzoi që të fliste për djegien e mandatit, e ndërsa përcolli shkurtimisht mesazhin se gratë duhet të ngrenë vazhdimisht zërin për problemet e tyre.

“Të gjitha ato gra dhe vajza, të ndjejnë që mund t’i bëjnë ëndrrat e tyre realitet dhe të jenë ato gra që e ndryshojnë vizionin e Shqipërisë dhe ta çojnë Shqipërinë në BE”, tha Hajdari.

E pyetur nëse do të vazhdojë ta mbajë ose jo mandatin e deputetes, Hajdari tha: “Jo, fola si qytetare e Shqipërisë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...