E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Shisnin kokainë në Tiranë, arrestohen dy të rinj

Vihen në pranga dy të rinj për shpërndarjen e lëndëve narkotike. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponjat”, mësohet se kanë arrestuar në flagrancë dy shtetas, R. D. 29-vjeç dhe R. M, 30-vjeç, ndërkohë që janë sekuestruar disa doza me lëndë narkotike kokainë, peshore elektronike dhe aparatet celularë me të cilët dy të prangosurit komunikonin për shpërndarjen.

29-vjeçari u arrestua gjatë momentit të shpërndarjes, ndërkohë që pas kontrollit fizik dhe kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi dozash me lëndë narkotike kokainë, 2 aparate celular, dhe 87 qese farmaceutike që përdoreshin për paketimin e lëndës narkotike.

Ndërsa 30-vjeçarit R. M., pasi gjatë kontrollit në mjetin me të cilin ai qarkullonte dhe në banesën e tij, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lëndë narkotike kokainë dhe një peshore elektronike, që përdorej për peshimin dhe ndarjen e lëndës narkotike në doza.

Dy të rinjtë do të jenë nën hetim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, ndërkohë që policia ka bërë të ditur se po ndjek më vëmendje këtë treg në Tiranë, për të evidentuar dhe prangosur shpërndarësit dhe pronarët e drogërave që shiten në kryeqytet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   E përplasi me mjetin luksoz, i këputi këmbën/Pranga djalit të Erzen Breçanit

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...