E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Sherri mes Arbana Osmanit dhe Ben Blushit, zbulohet mesazhi që tronditi…

Arbana Osmani dhe Ben Blushi kanë pasur një përplasje të fortë disa ditë më parë. Shkak për përplasjen mes prezantueses së emisionit “Dua të të bëj të lumtur” dhe drejtorit të Top Channel, ishte një mesazh në rrjetin social.

E gjitha ka nisur për shkak të publikimit të një klipi të ri, produktit më të fundit të këngëtares Xhensila Myrtezai, në faqen e emisionit që drejtohet nga Arbana. Regjisori i kësaj video, është dhe regjisori i emisionit, që është mësuar së fundmi se është dhe i dashuri i Arbanës, Eduart Grishaj.

Drejtuesit e TCH i kanë kërkuar Arbanës që ta heqë këtë postim nga faqja e “Dua të të bëj të lumtur”. Mësohet se ajo ka kundërshtuar, duke thënë se është emisioni i saj, ajo është autorja dhe ka të drejtën të hedhë gjërat që dëshiron.

Debati është rritur dhe ka kaluar në tension të hapur. Drejtuesit e Televizionit i kanë thënë se ajo është autorja e emisionit, por emisioni në vetvete është pronë e TCH.

Në këto kushte, Arbana ka kërcënuar me dorëheqje, dhe besohet se e ka bërë edhe tekstin e largimit.

Në TCH thuhet se eprorët e kanë pranuar që ajo të largohet, por i kanë bërë të ditur se ndërprerja në mes të sezonit, shkakton dëme për të cilat ajo do të bëhej përgjegjëse.

Pas kësaj, Arbana mesa duket ka bërë hapa pas, është tërhequr nga dorëheqja, dhe puna ka vijuar sikur asgjë të mos kishte ndodhur./ BoldNews

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...