E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Manchester United në forme fantastike, në Angli fajin ia lënë… Shaqirit

Manchester United po kalon një moment mjaft të mirë si në kampionat, ashtu edhe në Europë ku arriti të marrë një kualifikim të madh ndaj PSG-së. Forma e United, po shqetëson jo pak kundërshtarët në Angli, duke qenë se është kthyer në pretendent për një vend në Champions.

Mediat e ndryshme angleze, kanë fajësuar Xherdan Shaqirin për formën që po tregon Mançesteri, duke krijuar edhe karikatura për të ku shihen Sarri, Klopp, Pochettino dhe Emery duke e rrahur me shkopinj bejsbolli. Shkak për këtë fajësim të Shaqirit, janë bërë dy golat e shënuar nga ai në takimin përballë Manchester.

Shaqiri arriti të tregonte një formë mjaft të mirë, duke shënuar një dygolësh dhe menjëherë pas asaj ndeshjeje, u shkarkua trajneri Jose Murinho. Vendin e tij e zuri Solskjaer që po tregon se është trajneri që i ka munguar Manchester.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vranësira dhe rënie e lehtë temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të vranët dhe me reshje në disa zona. Sipas Meteoalb, sot...

Shqipëria, me nivelet më të larta të emigrimit të “trurit”, po varfërohet vendi

Emigracioni në nivele të larta i njerëzve të arsimuar nga vendi do të varfërojë ekonominë dhe gjithashtu ndikon negativisht në rritjen e qëndrueshme dhe...

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...