E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Shënohet rasti i parë me koronavirus në një tjetër shtet të Evropës

Koronavirusi po vijon të përhapet me një shpejtësi të frikshme në shumë vende të botës.

Shteti më i fundit i prekur nga virusi vdekjeprurës është Irlanda e Veriut. Bëhet fjalë për një grua e cila ishte kthyer nga Italia këtë javë.

Autoritetet ndërkohë kanë nisur kërkimin e të gjithë personave, që kanë qenë në kontakt të ngushtë me gruan e infektuar.

Zyrtarët shëndetësorë në të dy anët e kufirit irlandez kanë nisur gjurmimin e pasagjerëve, që kanë qenë afër saj.

Agjencia e Shëndetit Publik (PHA) tha se në Irlandën Veriore janë zhvilluar 93 teste të koronavirusit, prej të cilave vetëm njëra ka dalë pozitive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...