E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

“Sekuestrohen 30 kamera sigurie”/ Pengmarrja në Kamëz, policia gjen një automjet

Më të lexuarat

Sërish rekord rastesh të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 persona nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot...

“U kthye nga një ferr plehrash në destinacion turistik”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje në rrjetin social Facebook. Në videon në fjalë shfaqet Belshi, ndërsa...

Firmoset marrëveshja me qeverinë italiane, sektorët ku do të shkojnë 95 milion euro

Së fundmi është firmosur marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane për dokumentin e detajimit të angazhimit prej 95 milion euro. Lajmin e bëri të...

Ishin fshehur në Shqipëri, ekstradohen 9 persona drejt Italisë

Nëntë persona të kërkuar që janë arrestuar në Shqipëri janë ekstraduar ditën e sotme në Itali. Sipas policisë, të ekstraduarit janë shtetas shqiptar nga mosha...

Rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me koronavirusin e kanë...

Agron Shehaj dhuron respiratorë dhe aparat dialize për spitalin COVID 2

Biznesmeni dhe ish-deputeti i PD, Agron Shehaj i ka dhuruar dy respiratorë dhe një aparat dialize spitalit Shefqet Ndroqi, i cili është kthyer aktualisht...

“I besoj Putinit”, kush është presidenti i parë që do marrë vaksinën ruse

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, është shprehur mjaft besimplotë lidhur me zbulimin e vaksinës së koronavirusit nga Rusia. Duterte ka treguar gatishmërinë të bëhet personi...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...

Infektimet e reja në Gjermani arrijnë “nivelin alarmues”

Sërish në Gjermani janë regjistruar mbi 1200 raste të reja të infektimeve me virusin Corona. Kjo gjendje ka alarmuar edhe Ministrin e Shëndetësisë, Jens Spahn. Ministri...

Tensionohet situata mes dy vendeve/ Roja bregdetare greke qëllon drejt jahtit turk

Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e rojës Bregdetare të ishullit të Rodos, në Greqi gjatë patrullimit të saj në zonën e detit...

Policia deri më tani ka gjetur një automjet të djegur në Shkallnur të Durrësit, që dyshohet se u përdor nga pengmarrësit për Jan Prengën. Kjo ngjarje ka plot mister, e ndërsa pas pengmarrjes të ndodhur në qendër të Kamzës, nuk është arritur që të gjenden autorët e po kështu edhe i rrëmbyeri. “ABC News” ishte në banesën ku jetojnë familjarët e 49-vjeçarit, në zonën e Bathores.

6 minuta pasi Jan Prenga, ose i njohur ndryshe me emrin Jurgen, doli nga banesa e tij në shkollën “100-vjetori i Pavarësisë” në Bathore, u rrëmbye në mënyrë të mistershme nga dy persona të maskuar, në rrugën “London” të Kamzës.

Bëhet me dije se më shumë se 30 kamera sigurie janë sekuestruar nga grupi hetimor, por ende nuk është rënë në gjurmët e të rrëmbyerit. Për herë të fundit u njoftua se gjyrmët ishin lokalizuar në drejtim të Fushë-Krujës, pranë vendit të quajtur Ura e Gjoles.

49-vjeçari prej vitesh ka jetuar në Greqi bashkë me gruan dhe dy vajzat e tij. Ndërkohë Maria, bashkëshorja e Janit, nuk pranon të flasë për mediat.

Lexo edhe :   Vijojnë dasmat pavarësisht paralajmërimeve, gjoba të majme për tre persona

“Ju e keni bërë punën tuaj. Nuk del më keq se çfarë është bërë më. Mos u bëni merak. Çdo gjë është e pastër. Ju përshëndes”, shprehet bashkëshortja e tij.

Jan Prenga u dhunua para se të merrej peng me një automjet fuoristradë ngjyrë e bardhë tip Range Rover. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se e njëjta  makinë dyshohet se u gjet e djegur në fshatin Shkallnur të Durrësit, duke bërë që pengmarrësit të humbin gjurmët. Një nga pistat që po heton grupi hetimor është ajo e borxheve të pashlyera. Jan ose Jurgen Prenga dyshohet se ka blerë një automjet, por nuk i ka kthyer një pjesë të parave pronarëve të automjetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...