E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Sa herë ndodhet buzë humnerës Rama, shfaqet ish-kryetari Fatos Nano

Edi Rama do mbledhë Kongresin jashtë radhe të PS-së me datë 23 mars. Në kulmin e krizës politike dhe kur opozita ka dorëzuar jo vetëm mandatet e deputetit, por ka filluar edhe protestat e forta për largimin e kryeministrit Rama, shfaqet ish-kryeministri Nano.

Edi Rama ka edhe frikën e grupit antiRama të kryesuar nga Pandeli Majko, të cilët kanë manifestuar haptazi shenja kundër qëndrimit arrogant dhe konflikutal të kryeministrit. Flitet se do ketë kritika për kryeministrin dhe kryetarin e PS-së, në Kongres. Ndaj Edi Rama ka thirrë në ndihmë Fatos Nanon. E ka ftuar në Kongres për antiRamët. Edhe në momentin kur Rama ishte keq para zgjedhjeve të vitit 2017, ish-kryeministrin Nano e thirrën në vilën qeveritare në Durrës. Më pas Nano bëri një deklaratë pro Ramës, duke paralizuar antiramët në PS. Dhe thonë, disa media, se Fatos Nano pas asaj deklarate mori një leje të madhe ndërtimi pas TEG, ku sot shkruhet “Rezidenca Xhoy”. Natyrisht se nuk mund të akuzohet se e ka bërë këtë pazar ish-kryeministri me kryeministrin, por fjalët e liga drejtojnë gishtin pikërisht te leja e ndërtimit që u dha pas kësaj deklarate.

A do të flasë në Kongres prapë Fatos Nano?

Nëse ka nevojë për ndonjë leje ndërtimi, PO, thonë gojët e liga në selinë rozë. Në të vertetë Fatos Nano ishte kryetar PS-ja shumë liberal, kurse Rama mbetet arrogant./ kohajone

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...