E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

fatos nano

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

“E mbajti timonin e PS në të përpjeta e të tatëpjeta”, dedikimi i ndjerë i Ramës për Fatos Nanon

Ish-lideri historik i Partisë Socialiste, Fatos Nano, feston sot ditëlindjen. Në këtë ditë të veçantë, kryeministri Rama i ka dedikuar një mesazh me mjaft...

Fatos Nano dhe familja e tij bëjnë testin e koronavirusit, dalin rezultatet

Fatos Nano, bashkëshortja e tij Xhoana dhe djali i tyre i janë nënshtruar ditën e djeshme testit për koronavirusin. Mësohet se përgjigjet për të tre...

Edi Ramën apo Fatos Nanon/ Berisha bën zgjedhjen e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha në emisionin “Opinion”, mes Edi Ramës dhe Fatos Nanos ka përzgjedhur Nanon. Berisha deklaroi se “midis malinjitetit të Edi Ramës dhe moskokëçarjes...

“E kam me djersë”/Kryemadhi flet për pasurinë: Më ka hetuar Nano, Berisha e Rama

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme me ekonomistin Besard Kadian, teksa ishin të ftuar në emisionin “Open”. Kryemadhi...

Rrëfehet Agron Duka: U bëra politikan prej Fatos Nanos

Agron Duka nuk është një talent në politikë. Këtë e pranon edhe vetë, kur thotë se është një zanat i vështirë. I ftuar në...

Të pathënat e ish-kryeministrit Fatos Nano

Publicisti i njohur dhe moderator i emisionit “Provokacija”, Mustafa Nano, në librin e tij të fundit “Si e kam njohur”, të publikuar në Panairin...

Rrëfehet Besnik Mustafaj: Pse e refuzova Nanon për postin e ministrit në 1991

Java e panairit të librit që u zhvillua këto ditë ka sjellë jo vetëm vetëm tituj të rinj, por edhe prezencën e shtuar të...

Nard Ndoka flet hapur: Ja çfarë do bëja nëse do ulesha në karrigen e Ramës

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka treguar se çfarë do të bënte ai nëse do të ulej në karrigen e kryeministrit Edi Rama. I ftuar...

Video/ Trazirat e 14 shtatorit 1998, ja si amerikanët sprapsën Sali Berishën

Të majtët i referohen shpesh si grushti i dështuar i shtetit. Të djathtët e cilësojnë si një revoltë të justifikuar popullore, kundër një qeverie...

Të fundit

Ndryshimet kushtetuese, PPE: Rama të presë opinionin e Komisionit të Venecias

Reporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, David Lega ndan të njëjtin mendim me Komisioniein për Zgjerim, Oliver Varhelyi...

“Ngrijnë” euro dhe dollari amerikan, por bien franga dhe paundi britanik  

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.50 lekë dhe shitet 105.20 lekë duke ruajtur të njëjtat nivele me javën e kaluar. Monedha europiane...

Vasili: Opozita fiton 100 mandate, Rama bandit i zgjedhjeve

Teska edhe pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare, partitë politike kanë filluar fushatën dhe sulmet ndaj njëra-tjetrës. Për nënkryetarin e LSI-së Petrit Vasili, opozita...

Rriten rastet me koronavirus në Kosovë, 3 viktima

Në Kosovë u konfirmuan 205 raste të reja me koronavirus dhe 3 viktima. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, rastet e reja rezultuan...

Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria, Rama: Nesër kthehen në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje për operacionin në Siri për kthimin e fëmijëve dhe qytetarëve shqiptarë në atdhe. Rama thotë se ata do të...