E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

“Në ferr shkoftë”, ish-drejtuesi i policisë reagon ashpër pas vrasjes së Jurgen Kurtit

Të hënën në mbrëmje në afërsi të stadiumit ‘Dinamo’ në Tiranë u ekzekutua Jurgen Kurti. 26-vjeçari njihej si menaxheri i VIP-ve dhe ishte një emër i njohur për policinë, pasi disa vite më parë ishte akuzuar për vrasjen e babait. Po ashtu emri i tij u përfshi edhe për një vrasje në Durrës, por që sërish nuk u dënua.

Ish-drejtuesi i policisë, Mit’hat Havari ka reaguar pas atentat që iu bë Kurtit në afërsi të shtëpisë. Në një postim në rrjetet sociale, Havari e ka quajtur Jurgen Kurtin një kriminel, mostër që vrau babanë e tij dhe ia la autorësinë dajës.

“Vrasja e një krimineli dje tregoi qartë në ç’gjendje të rëndë është drejtësia Shqiptare përfshi polici, prokurori, gjykatë.

Mostra vrau të atin para pak vitesh, e kamufluan dmth korruptuan sistemin dhe e mori daja i tij autorësinë e vrasjes , si i thonë dajua vret për nipin .

Keshtu shkoi daja ne burg ne vend te vrasesit dhe vazhdon brenda ne burg.”-shkruan Havari.

Më tej ish-drejtuesi i policisë shkruan se mostra vrau edhe një tjetër person. Gruaja kërkoi drejtësi, por nuk u vu kurrë.

“Me siguri tani që nipi u vra , ai do kërkoj të dali nga burgu me pretekstin se nuk e vrau ai por nipi .

Po ky mostër në 2017 masakroi deri në vdekje një fakir në Durrës, ulëriti e mjera grua kërkoi drejtësi , por drejtësia kish vdekur mostra vazhdoi i lirë.

Të gjithë heshtën në Durrës , nga policia prokuroria e në vazhdim.

Por kur nuk vepron shteti vepron vetëgjyqësia , unë uroj ta kenë vrarë për atë nga Durrësi hallall”-shkruan Mit’hat Havari.

Në fund Havari shkruan se nuk është mirë që reagon kështu, por e bën nga urrejtja që ndjen për organet ligj zbatuese.

“Ndoshta nuk është mirë që reagoj kështu , por e bëj nga urrejtja që ndjej për organet ligjzbatuese .

Në ferr shkoftë , djali që vret babain e tij.

Kujt i duhet vallë ?”-përfundon postimin e tij ish-drejtuesi i policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...