E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Artan Hoxha: Shkëmbim zjarri verbal mes dy politikanëve

Gazetari investigativ Artan Hoxha, e ka konsideruar përplasjen e deputetit socialist Alket Hyseni me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi, një “shkëmbim zjarri verbal”.

Hyseni dhe Idrizi patën një sherr mbrëmë në studion e “Open” në Top Channel, ndërsa gazetari Hoxha përshkruan të përbashkëtat mes tyre.

“Paskan qenë kolegë doganierë në kohën e qeverisjes së Fatos Nanos, paskan shkarkuar njëri-tjetrin nga puna, madje i paskan çuar informacion zyrtar shefit, kundër njëri-tjetrit. No comment”, përmbyll Artan Hoxha.

Postimi i plotë:

Dy politikane, sot,
Dy opozitare kur e majta ishte ne opozite,
Dy pushtetare kur e majta erdhi ne pushtet,
Dy koleg si deputet ne kuvend,…
Dhe u desh qe njeri te dilte ne opozite dhe tjetri te mbetej ne pushtet, te mesonim qe te
Dy paskan qene kolege DOGANIERE ne kohen e qeverisjes se Fatos Nanos,
paskan shkarkuar njeri-tjetrin nga puna,
madje i paskan cuar informacion zyrtar shefit, kunder njeri-tjetrit…
NO COMMENT…..”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...