E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Ish-deputeti: Rama meriton çmimin Nobel në politikë

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Elmaz Sherifi ka folur rreth aktualitetit politik, duke komentuar pranimin e mandatit të deputetit nga Lefter Maliqi që kandidoi në listën e PD, në zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.

Sherifi thotë se Maliqi pretendon se është përfaqësues i elektoratit të PD, ku është ulur edhe tek vendi i kryetarit të PD-së në parlament.

Ndër të tjera, ai shprehet se opozita e re që do miratojë reformën zgjedhore, dhe do të zyrtarizohet hapja e negociatave me BE. Nëse kjo arrihet të realizohet, sipas tij, Rama meriton “çmimin NOBEL në politikë”.

Reagimi i plotë i Elmaz Sherifit:

“E tha vetë Rama”!

E çuditshme tha Rama në fushatën elektorale të 2017 në Berat. Lefteri ishte në listën e PD në Berat, u largua dhe po bën fushatë për PS.

Maliqi tani është deputet dhe pretendon se është përfaqësues i elektoratit të PD. E përshëndeti edhe Ahmeti për guximin dhe angazhimin e tij, se i ulur te vendi i kryetarit të PD në parlament, do udhëheq demokratët që ta heq edhe si kryetar.

Kjo është opozita e re që do miratojë reformën zgjedhore dhe do të zyrtarizohet hapja e negociatave me BE. Nëse kjo do të ndodh Rama meriton çmimin NOBEL në politikë. E përshëndes.

Po a do ketë zgjedhje vendore?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...