E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Rudina Hajdari bën lëvizjen e radhës, pas deklaratës së fortë në Kuvend

Fjalimi i Rudina Hajdarit dje në Kuvend ishte me mesazhe të qarta. Ajo iu kthye prerazi të gjithë kundërshtarëve të saj, të cilët nuk e kapërdinë dot vendimin për mos djegien e mandatit.

Ndryshe nga kolegët e saj, Rudina refuzoi të digjte mandatin dhe gjatë fjalës së saj në Kuvend, tregoi edhe arsyet e vërteta të këtij vendimi që u pasua edhe me përjashtimin e saj nga radhët e PD.

Rudina tregoi se ajo vendosi të mbronte demokracinë dhe pluralizmin, duke mos iu bashkuar një vendimi kërcënues për popullin shqiptar. Ndonëse shumë u diskutua edhe për emocionet që e kapluan dhe shtimit të pikëpyetjeve nëse ajo do të krijonte një parti të re, Rudina na ka treguar se ajo nuk po rri në heshtje. Me anë të një postimi në Twitter, ajo bën me dije se ka kaluar një mbrëmje të rëndësishme.

Ende nuk dihet se cili ishte qëllimi i kësaj darke që i ka lënë mbresa Rudinës, por mesa duket deputetja është duke bërë lëvizje të rëndësishme.

 

 

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...