Kronikë

Rikthehet çështja ‘Xhisiela’, Balla nxjerr faktet e rënda

               Publikuar në : 08:53 - 12/06/19 M. S

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, ka konfirmuar se ka dalë i pafajshëm në lidhje me akuzat e ngritura nga PD për rastin e Xhisiela Malokut.

Në këtë histori, Balla ishte akuzuar se ishte në komisariatin e Fushë-Krujës, dhe se kishte kërcënuar nën-oficerin Nuhu që të mos procedonte djalin e deputetit Rrahman Rraja, i akuzuar nga ish e dashura për dhunë e përndjekje.

“Dua të them një ekskluzive: Kam qenë në këtë studio, e mbani mend historinë e Xhisielës dhe konferencën e Lulzim Bashës që akuzonte se kreu i grupit parlamentar të opozitës e dërgoi këtë email në të gjitha selitë europiane?

Sot kam qenë në Prokurorinë e Tiranës për të marrë përgjigje për hetimin tim, dhe rezulton se gjithë kjo shpifje e ulët e Bashës, është shpifje dhe vërtetohet në çdo qelizë që Taulant Balla s’ka qënë asnjëherë në komisariatin e Fushë-Krujës, sepse këtë shefin e komisariatit Lulzim Basha e ka ndihmuar dhe ai personi që më akuzoi, Emiljano Nuhu është zyrtarisht prej sot një person që akuzohet për kallëzim të rremë. Ja si bëhen këto lajmet e rreme në Shqipëri”, tha Balla, teksa ishte i ftuar në studion e emisionit “Dritare” në News 24.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT