Shqipëria

Reshje shiu e dëbore, ja çfarë surprizash na rezervon moti për nesër


               Publikuar në : 11:53 - 12/02/19 M. S

Sot pasdite (e martë dt.12), priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Në zonat malore reshjet do të jenë në formë bore. Nesër (e mërkurë dt.13) nuk priten reshje, me përjashtim të zonave malore mbi 800 m në veri dhe lindje të vendit, ku priten reshje dëbore.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë dt.13), temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 3 / 9 °C
në vendet e ulëta: 2 / 8 °C
në vendet malore: -6 / 1 °C

ERA

Sot pasdite (e martë dt.12) dhe nesër (e mërkurë dt.13), era do të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT