E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Raporti/ Dy shtete të tjera evropiane bien pre e koronavirusit

Në vetëm pak ditë koronavirusi ka pasur një përhapje të madhe në Evropë, teksa çdo ditë që kalon të tjera shtete konfirmojnë rastet e para të infektimit.

Hartës së shtrirjes së koronavirusit i është bashkuar edhe Danimarka, e cila ka konfirmuar mëngjesin e sotëm rastin e parë. Mësohet se i infektuari sapo ishte kthyer nga një udhëtim nga Italia e Veriut.

Ndërkohë edhe Estonia ka konfirmuar pacientin e parë të infektuar me koronavirus. Raportohet se personi i infektuar është një shtetas i Iranit, i cili tashmë ndodhet në karantinë.

Viktimat e shënuara nga koronavirusi:

Kinë – 2,747 viktima

Koreja e Jugut – 13 viktima

Itali – 12 viktima

Japoni – 3 viktima

Iran – 22 viktima

Hong Kong – 2 viktima

Francë – 2 viktima

Filipine – 1 viktimë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Politikanët kërkojnë vaksinimin e fëmijëve

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...