Kryesore

“Rama të largohet”/Gjylameti nuk ia lë mangët Dades


               Publikuar në : 09:15 - 12/02/19 M. S

Pas deklaratave të forta të ish-ministres Arta Dade për kryeministrin Rama, një reagim i menjëhershëm ka ardhur nga radhët brenda PS-së. Dade u shpreh mbrëmë se Rama duhet të largohet, ndërsa deputetja e PS, Blerina Gjylameti i kërkon ish-ministres “të përmbahet”.

Mes rrjeshtave të ndara me të gjithë qytetarët në Facebook, ajo i drejtohet Dades duke i thënë se mllefi ndaj Edi Ramës nuk është këshilltar i mirë, dhe PS sot është në qeveri e vetme në radhë të parë për meritë të saj. Ajo pranon se PS padiskutim që ka bërë gabime, po nuk kanë vrarë e nuk ka grabitur Shqipërinë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT