Aktualitet

Videoskandali i efektivit, Lleshaj vizitë urgjente në Malësi të Madhe


               Publikuar në : 10:02 - 12/02/19 M. S

Pas video-skandalit të efektivit, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka marrë rrugën për në Malësi të Madhe. Burime për ‘Faxweb.al’ bëjnë të ditur se ministri Lleshaj është shoqëruar nga kryetari i Bashkisë në Malësinë e Madhe, Tonin Marinaj, dhe drejtori i policisë vendore Vehbi Bushati.

Ka qenë nëna e vajzës ajo që denoncoi fillimisht ngjarjen në media, pasi sipas saj, denoncimi në Komisariatin e Koplikut, nuk i ishte marrë pas ndërhyrjes së Bajrakurtit.

Arrestimi i tij u bë pas publikimit të videos, ku ai bënte gjeste të turpshme nëpërmjet telefonit në drejtim të një të mitureje.

Ndërkohë që policia jep një tjetër version, duke thënë se për Bajrakurtin nuk ka pasur asnjë denoncim, dhe indicie për vepra të ndryshme penale të kryer nga ai.

Videoja e turpshme/Policit të martuar i sekuestrohet telefoni

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT