Kronikë

“Jeta ka edhe gjëra të çmuara si familja”/Gardisti nuk donte që bashkëshortja të fillonte punë


               Publikuar në : 10:35 - 12/02/19 M. S

Të tjera detaje tronditëse kanë dalë në dritë, sa i takon krimit në familje që ndodhi mëngjesin e sotëm, ku gardisti 44-vjeçar Alket Arapaj vrau me armën e shërbimit bashkëshorten e tij 36-vjeçare, Ervilma Seferi. Dyshimet e para janë se ngjarja ka ardhur për shkaqe xhelozie, megjithatë kjo mbetet ende për t’u konfirmuar. Mendohet se ekzekutimi ka ndodhur për një konflikt banal, pasi bashkëshorti nuk dëshironte që gruaja të fillonte punë, por të kujdesej për vajzën 3-vjeçare.

Fqinjët kanë thënë për mediat se familja nuk kishte probleme, dhe se ishin një model në lagje. Ata ishin predikues të rregullt të fesë islame.

Në fotot e shumta të tij mund të veçohet edhe një imazh, ku Arapaj shfaqet krah bashkëshortes dhe vajzës së tyre. Autori i vrasjes së 36-vjeçares e përshkruan me fjalët: “Jeta ka edhe gjëra të çmuara si familja”.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT