Kryesore

Spiun i grekëve/Olta Xhaçka i jep postin e rëndësishëm Artur Meçollarit (detajet)


               Publikuar në : 11:16 - 12/02/19 M. S

Emri i Artur Meçollarit doli mes negociatorëve të marrëveshjes së re me Greqinë, duke u kthyer në strumbullarin e kauzës së opozitës. Emri i Artur Meçollarit është bërë pjesë e rëndësishme e diskutimeve publike, pas prezantimit të tij në grupin e negociatorëve me Greqinë, si ekspert i Forcave Detare.

Ka qenë ish-kryeministri Berisha, ku me anë të qytetarit digjital, e cilëson si spiun të agjenturave të huaja. Berisha thotë se Meçollari është emëruar nga ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka si Zv/Komandant i Forcave Detare.

Sipas Berishës, Artur Meçollari, i përfolur si spiun i agjenturave të huaja, si shërbëtor e spiun i grekëve gjatë angazhimit të tij në grupin teknik të Shqipërisë për demilitimin e ujrave ndërmjet Shqipërisë dhe Greqisë, është emëruar Zv/Komandant i Forcave Detare.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT