Foto Galeri

Fotot/Gardisti besimtar vret gruan me armën e shërbimit


               Publikuar në : 09:26 - 12/02/19 M. S

Tirana është tronditur që në orët e para të ditës nga një krim në familje, ku një punonjës i Gardës së Republikës, ka vrarë me armën e shërbimit bashkëshorten e tij, 36-vjeçaren Ervilma Seferi.

Policia dhe SHÇBA kanë vënë në pranga gardistin 44 vjeçar, Alket Arapaj. Nga të dhënat  e para, ende jo zyrtare, dyshohet se shkak i vrasjes ka qenë një konflikt i çastit. Çifti ka edhe një fëmijë të mitur.

Alketi është babai i një vajze, dhe rezulton që si ai ashtu edhe bashkëshortja të kenë qenë besimtarë myslimanë.

Autori i krimit ka më shumë se 10 vjet që punon në strukturat e Gardës së Republikës.

“Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.4, në bashkëpunim me SHÇBA, arrestuan në flagrancë shtetasin A. A., 44-vjeç (punonjës në Gardën e Republikës).

Rreth orës 06:00 të mëngjesit, në banesën e tij në Allias, ai dyshohet se ka vrarë me armën e shërbimit bashkëshorten, 36-vjeçe”, sqaron policia e Tiranës në njoftimin zyrtar.

Punonjësi i Gardës vret me armën e shërbimit bashkëshorten

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT