E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Rama: Rrezikojmë një mbyllje të dytë (VIDEO)

Kryeministri Rama pranoi se ekziston rreziku për një mbyllje të dytë, ndaj kërkoi nga ana e qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga ana e qeverisë. Ai u shpreh se ka akoma kapacitete të lira në spitale, dhe se jemi larg kapaciteteve të plota.

“Unë ndjek raportimet e ekspertëve dhe autoriteteve të shëndetësisë, dhe di që jemi të përgatitur për skenarin e vjeshtë-dimrit me kohë. Strategjia e vjeshtë-dimrit është në tavolinën time që në qershor”, u shpreh ai.

A rrezikojmë?

Rama: Patjetër.

Çfarë duhet të bëjmë?

“Ta mbajmë maskën kudo, brenda dhe jashtë. Duhet të mbajmë distancën, duhet të mos mblidhemi për të bërë dasma. Duhet të mos mblidhemi për të protestuar për muzikë, duhet të lajmë duart sa më shpesh, dhe duhet të japë secili kontributin e vet”, tha ai në “Opinion”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...