E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Do ta kalb në dru atë që nuk vë maskën, kush të rreh të do” (FOTO-VIDEO)

Kryeministri Rama është përplasur mbrëmjen e djeshme në “Opinion” me gazetarët që ishin në studio, në një debat të nxehtë.

Në këtë situatë ku gjakrat ishin ndezur, Rama është çuar edhe në këmbë për tu dhënë shpjegim gazetarëve. Pavarësisht se në fuqi është ligji për mbajtjen e maskës, ai nuk e ka vënë, e madje i është afruar gazetarëve, duke u kthyer në rrezik për ta.

Duke shfrytëzuar këtë situatë, rrjeti është tallur.

Me tone të forta është zhvillur debati mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarëve në lidhje me inceneratorët pas akuzave të PD-së.

Kryeministri solli në studio disa pamje, që sipas tij tregonin ndryshimin mes trajtimit të mbetjeve në kohën e PD-së dhe në qeverisjen e PS-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...