Politikë

Rama nxjerr videon nga Gjermania dhe jep mesazhin e rëndësishëm (VIDEO)


               Publikuar në : 19:50 - 14/02/20 M S

Kryeministri Rama ka ndarë me ndjekësit në Facebook një video, duke u shprehur se ndodhet në Mynih të Gjermanisë, në tryezën e diskutimit mbi Ballkanin Perëndimor në rrugën drejt anëtarësimit në BE dhe sigurinë rajonale.

Rama thekson se tryeza e diskutimit për sigurinë rajonale, bën që rruga europiane e Shqipërisë të jetë më e lehtë.

Bashkëngjitur videos së shpëndarë në rrjetin social, ai ka shkruar: “Gjermani, Mynih – Në tryezën e diskutimit mbi Ballkanin Perëndimor në rrugën drejt anëtarësimit në BE dhe sigurinë rajonale”.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT