E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Rama flet për koronavirusin: Mos harxhoni lekë për maska

Kryeministri Edi Rama ka folur së fundmi për koronavirusin, teksa u bëri thirrje qytetarëve që të mos harxhojnë lekë për maska.

“Mos harxhoni lekë për maska, ato nuk mbrojnë personat nga prekja. Janë të dobishme për të prekurit, për personelin mjekësor. E gjithë histeria për t’u maskuar është thjesht dhe vetëm harxhim i kotë i parave dhe mbushja e arkave për ata që prodhojnë dhe shesin maska”, tha Rama.

Nga foltorja e Kuvendit, Rama deklaroi se s’ka vend për panik, pasi sipas tij vdekshmëria nga koronavirusi ka rënë në 2.3 %.

“Mos u alarmoni nga infodemia, qëndrojuni larg lajmeve dhe informacioneve jozyrtare. Koronavirusi nuk kërcënon të sjellë fundin e botës. Prek më shumë të moshuarit, të sëmurët. Të mbrohemi nga infodemia. T’iu besojmë burimeve zyrtare”, pohoi në vijim kryeministri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   VIDEO/ Rama debaton ashpër me gazetarin: Je injorant

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...