E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

“Rama dha leje për rikonstruksion, Veliaj po shemb ndërtesën”, çfarë po ndodh te ‘Selvia’

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Policia ka nisur sot aksionin për prishjen e disa objekteve te Selvia, në Tiranë. Aksioni i tyre ka hasur edhe kundërshtimin e disa banorëve dhe pronarëve të objekteve, të cilët e cilësojnë aktin e policisë ilegjitim. Një nga pronarët për kamerat e News 24, tha se ndodhet në një moment shumë të vështirë, ndërsa pretendon se disponon të gjitha dokumentet e rregullta.

“Policia është kundër nesh. Kemi bërë denoncim te Drejtoria e Policisë. Nuk di çfarë të them se jam në një moment shumë të vështirë, jam me ilaçe.

Ne duam paqe, duam njerëzëllik. Çfarë do ha unë nesër, me çfarë do i marr ilaçet. Policia ru tani që të prishet objekti.”-shprehet një  nga pronarët, raporton BW.

Pronari është shprehur se godina ka qenë ekzistuese që para viteve 90 dhe kishte funksionin e një poste. Më pas është privatizuar. Ndërsa ai pretendon se është pajisur me leje për tërikonstruktuar objektin në kohën kur kryeministri Rama mbante postin e kryetarit të Bashkisë Tiranë, ndërsa tani është Veliaj që ia shemb, raporton gazetari i News 24.

Lexo edhe :   Me Metën dhe Ramën, e Majta jonë “klasike” mbyll ciklin

Ndërkohë, gazetari Erion Skendaj raporton për “Balkan Web” se prishja e objekteve në këtë zonë ka nisur dhe se brenda njërës prej tyre ndodhen të ngujuar tre të rinj. “Ka mbetur pa prishur objekti ku janë tre të rinjtë. Për hir të së vërtetës ata janë besimtarë myslimanë. Ata e kanë mësuar lajmin e prishjes së objektit kur po shkonin në xhami. Ata e kanë çelur iftarin brenda.”-tha gazetari Skendaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...