Kryesore

Rama darkon me Brnabic, Vuçiç dhe Zaev


               Publikuar në : 21:06 - 09/10/19 Enno

Kryeministri Edi Rama aktualisht ndodhet në Serbi ku po zhvillon takime të rëndësishme me liderë rajonalë.

Raportohet se Rama ka darkuar me kryeministren serbe Ana Brnabić, me presidentin serb Aleksandar Vučić dhe me Zoran Zaev. Kujtojmë se Kreu i qeverisë i Shqipërisë ndodhet në shtetin serb në kuadër të marrëveshjes për “Shengenin ballkanik”. Ndërkohë ditën e nesërme pritet që të nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT