E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Ralf Gjonin e sulmuan me bojë, Kryemadhi: I kam duart e pastra

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një lidhje direkte për emisionin ‘Opinion’ ka reaguar pas ngjarjes që ndodhi ditën e sotme me deputetin Ralf Gjoni, i cili u sulmua me bojë të kuqe në hyrje të banesës së tij.

Kryemadhi, në lidhje me këtë rast, u shpreh se jo vetëm që nuk është e përfshirë, por, sipas saj mund të jetë një skenar i realizuar nga Partia Socialiste.

“Opozita është në pozicionin e saj më legjitim dhe më të moralshëm.

Unë i kam duart e pastra, por është ajo që tha dhe z. Shehi që Rama për t’i bërë eksponentë që të flasin dhe për të larguar vëmendjen nga mungesa e tij prej disa ditësh në Shqipëri. Mendoj që mund të jetë edhe një skenar i realizuar prej tij.

Dhe të mos harrojmë që z. Gjoni është edhe një nga kundërshtarët kryesorë të Erion Veliajt, Endri Fugës, dhe gjithë grupit tjetër në ‘Mjaft’.  Kështu që unë mendoj që mund të jetë diçka e realizuar nga pala tjetër, ose mund të jetë një marrëdhënie e drejtpërdrejtë e z. Gjoni me elektoratin e tij”, deklaroi Kryemadhi.

Gjoni është shprehur se ka djegie nga sytë, ndërsa një pjesë e bojës nuk hiqet nga lëkura, ndërsa thekson se sulmi ndaj tij ka qenë i porositur nga lart.

Pavarësisht sulmit ndaj tij në dalje të apartamentit, Ralf Gjoni, kandidat për deputet nga radhët e LSI-së, është paraqitur në seancën plenare të Kuvendit të Republikës për të bërë betimin.

Image result for ralf gjoni

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...