E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Gjoni

Deputeti Gjoni: E papranueshme deklarata e bërë nga Znj.Bozo

Pas deklaratës së bërë nga Znj.Luljeta Bozo, ka reaguar ashpër Deputeti Ralf Gjoni ne fjalën e tij në Kuvend. Ai është shprehur se është e...

Ralf Gjonin e sulmuan me bojë, Kryemadhi: I kam duart e pastra

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një lidhje direkte për emisionin ‘Opinion’ ka reaguar pas ngjarjes që ndodhi ditën e sotme me deputetin Ralf...

Gjonaj dhe Xhafaj shkrihen mes Macronit: Po luftojmë terrorizmin!

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj në një takim që kanë zhvilluar ditën e sotme me homologët e tyre...

Të fundit

Kina miraton një ligj të ri: Stop mësimit intensiv pas shkollës

Kina ka miratuar një ligj arsimor që synon të zvogëlojë presionin e detyrave të tepërta të shtëpisë dhe mësimit intensiv pas shkollës, thonë mediat...

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...