E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Ralf Gjoni del blof, ja çfarë ka deklaruar para 2 muajsh për djegien e mandateve (video)

Deputeti Ralf Gjoni u betua dje në Kuvend, duke pranuar mandatin e deputetit. Në një prononcim për mediat, ai u shpreh se nuk e pranoi mandatin për një “rrogë të qelbur”, por për të përfaqësuar votuesit e tij.

Më tej Gjoni shton se djegia e mandateve nga opozita, nuk ishte rruga e duhur. Por kjo deklaratë bie në kundërshtim me atë çfarë ai ka thënë më herët. Është emisioni investigativ “Boom”, ku ka publikuar një deklaratë të Gjonit në janar të 2019-ës, teksa shprehej se në rast se do ishte deputet, do ta digjte mandatin e tij.

Sulmi me bojë ndaj tij e ka irrituar së tepërmi Ralf Gjonin me partinë e tij LSI-në, duke nënkuptuar se është ajo që qëndron pas këtij akti.

Në një dalje për mediat pas mbylljes së seancës plenare, Gjoni i cili bëri betimin në Kuvend si deputet, tha se nuk e kishte menduar kurrë që partia e tij do të shndërrohej në një parti desintegruese.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...

Dështimin e “Lëvizjes Berisha”, nuk e ndal dot as Sali Berisha

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka filluar të ketë fat pa bërë asgjë. Si në shumicën e karrierës së tij politike. Beteja e rrugës që...