E mërkurë, 20 Janar, 2021
11 C
Tirana

Qytetari i rrëmben mikrofonin gazetares, jep mesazhin për Ramën: Ku je more…

Një qytetar, teksa ka marrë pjesë në protestën e zhvilluar kundër vrasjes së Klodian Rashës, ka bërë një veprim të çuditshëm duke shprehur revoltën e tij.

Gjatë kohës që gazetarja e Syri.net po raportonte live për protestën, qytetari ka kapur mikrofonin dhe i ka dhënë një ‘mesazh’ Ramës. Ai është afruar dhe ka thënë: ”O Edi Rama po ku je mo të q… ropt.”

Gjatë protestës ka patur tension dhe përplasje të protestuesve me policinë, të cilët kanë goditur edhe godinën e Ministrisë së Brendshme, si dhe kanë djegur pemën e krishtlindjeve në kryeministri.

Ata kërkojnë që autoritetet të mbajnë përgjegjësi për vrasjen e Rashës, ku dhe i kanë bërë thirrje Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj që të japë dorëheqjen.

Klodian Rasha, 25-vjeç është ekzekutuar me dy plumba këtë të martë, 8 dhjetor, nga një efektiv policie. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Laprakës në kryeqytet, pasi i riu kishte dalë orët e para të mëngjesit jashtë banesës së tij, duke thyer orën policore.

Policia shprehet se Rasha ka kërcënuar efektivin e policisë, ndaj ai ka qëlluar në kushtet e vetëmbrojtjes dhe në errësirë. Por, ndryshe thonë familjarët dhe fqinjët të cilët shprehen se rruga është me ndriçim dhe i riu nuk mbante asnjëherë armë me vete.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...