E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

“Punoj në diell edhe nxihesh”, moderatorja nuk mban do të qeshurat në studio

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Pjesë e emisionit “Historia ime” në Tv Klan ka qenë një çift nga Fushë-Kruja, Florina dhe Abazi. Florina Dibra, 30 vjeç, me origjinë nga Burreli, është martuar prej vitesh në Fushë-Krujë dhe ka katër fëmijë, tre vajza dhe një djalë.

Është njohur me bashkëshortin kur ishte shumë e re, pa mbushur ende 20 vjeç nëpërmjet telefonit. U martuan edhe pse pa dëshirën dhe mbështetjen e prindërve të Florinës, pasi nuk ishin dakord sepse djali ishte mulat.

Kur ishte 21 vjeç, u bë nënë për herë të parë. Sot është nënë e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë 9, 4, 2 vjeç dhe djali 9 muajsh.

Florina nuk punon, ndërsa i shoqi punon me ditë, mbledh hekura. I shoqi i Florinës është i sëmurë, vuan nga veshi i mesëm dhe nga mëlçia. Ata jetojnë në një dhomë të vetme dhe me kushte të vështira ekonomike. I shoqi i kërkon që t’i çojnë fëmijët në shtëpinë e fëmijës pasi nuk i mbajnë dot. Të paktën 3 vajzat, meqënëse djali është ende në gji. Por Florina nuk pranon, pasi nuk ndahet dot nga fëmijët.

Mirela Milori: Kur jeni martuar?                      

Abazi: Ne kemi gati 10 vite të martuar me dashuri.

Florina: Famija ime nuk ishte dakort sepse burrin e kam marrë të kryqëzuar në racë dhe unë jam racë e dorës së bardhë.

Abazi: Unë jam mulat.

Florina: Prindërit nuk deshën, por unë ngaqë isha e dashuruar.

Mirela Milori: Si u njohët ju?

Abazi: Mua më kishte vdekur daja dhe më tha babi bjeri tezes në telefon. E telefonova tezen dhe më doli i fikur dhe më tha babi bjeri tjetrës. Unë i rashë gabimisht numrit të Florinës dhe ajo vetëm më dëgjonte. Më tha ore çun ke ngatërruar numrin dhe mos i bjer më dhe unë i thashë në rregull, më fal. Pas gjysmë oresh më çoi zile prap dhe aty nisëm folëm.

Mirela Milori: Pse i çove zile?

Florina: Më tërhoqi zëri në fillim, pastaj filluam të flisnim gjithë kohës. Folëm 3 muaj në telefon si të dashuruar. Unë jam nga Bureli, Abazi nga Fushë-Kruja. Më pas i thashë hajde më kërko tek shtëpia sepse nuk më lënë prindërit të flas më në telefon. Ai erdhi tek shtëpia ime me prindërit, por nuk e dija që ishte mulat, e mësova ditën që ka ardhur.

Mirela Milori: Pse nuk i kishe treguar?

Abazi: Unë i thashë punoj në diell edhe nxihesh. I thashë pse shkojnë njerëzit tek deti për t’u larë, për të marrë hijen time pra, të bëhen të zinj.

Mirela Milori: (Qesh) Kur e pe se ishte mulat, çfarë the, çfarë bëre?

Florina: Thjesht ma donte zemra dhe e mora. Kur erdhën, nusja e vëllait më nxorri jashtë dhe më tha jo mos prano dhe nuk ishin dakort. Disa ditë pasi ikën ata, vëllai i këtij më thotë a e do Abazin, unë i thashë po dhe unë pastaj shkova vetëm në Fushë-Krujë dhe fola me Abazin. Punë 10 ditësh ndejtëm të fejuar dhe pastaj më solli vëllai im në Fushë-Krujë tek Abazi. Na ka lënë vjehrri një dhomë të vogël, por nuk kemi ku t’i lëmë kalamajtë. /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Vijon ora policore, Komiteti i Ekspertëve nuk bën asnjë ndryshim

Komiteti i Ekspertëve vendosi ditën e sotme që të mos ketë masa të reja. Komiteti Teknik i Ekspertëve tha se aktualisht do të vijojmë...

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...