E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Protesta/ Shoqërohen në polici 7 persona, mes tyre edhe Dorjan Protoduari

Policia ka shoqëruar 7 persona nga protesta e sotme e opozitës para Parlamentit.

Mësohet se pas përfundimit të protestës është arrestuar dhe njëri nga banorët e Unazës së Re, Dorjan Protoduari.

Image result for dorjan protoduari

Bëhet me dije se Protoduari ka debatuar pak para nisjes së protestës me policinë.

Ai bashkë me banorë të tjerë të Astirit i janë bashkuar protestës së sotme të opozitës, përpara Parlamentit, ndërkohë nuk bëhet e ditur mbi motivet e ndalimit të tij.

Kujtojmë se Protoduari është vënë në pranga për organizimin e tubimeve të paligjshme në protestën e Unazës se Re në nëntor të vitit të kaluar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...