E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Procedimet penale nuk ndalin fierakët, presin sërish Ramën me protestë

Procedimet penale dhe shoqërimet në polici duket se nuk kanë ndërmend të ndalin fierakët. Këta të fundit janë mbledhur sërish dhe kanë dalë në protestë pikërisht drejt vendit ku është planifikuar që kryeministri Rama të mbajë një takim.

Me pankarta në duar, protestuesit kërkojnë largimin e kryeministrit Rama, ndërsa synojnë që të pengojnë edhe zhvillimin e takimit të planifikuar.

Policia ka krijuar një kordon për pengimin e protestuesve, ndërsa pritet mbërritja e kryeministrit nga çasti në çast. Mes protestuesve është edhe ish-deputeti demokrat Luan Baçi, i cili akuzon se po provokohen me praninë e policisë në mënyrë të qëllimshme.

Eventi i organizuar nga qeveria ishte planifikuar të niste në orën 11:00, ndërsa nuk dihet nëse do të mund të zhvillohet për shkak të protestës.

Edhe dje, fierakët pritën kryeministrin Rama me protestë, ndërsa policia ka arrestuar në flagrancë 4 persona dhe procedoi penalisht 41 shtetas të tjerë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...