E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

“Poshtë diktatura”, artistët zhvendosin protestën brenda godinës (video)

Artistët në mbrojtje të teatrit, mbrëmjen e sotme kanë vendosur ta zhvendosin protestën brenda godinës, ku edhe kanë vendosur të mbajnë një shfaqje.

Teatri Kombëtar rihapi sonte skenën me monodramën e aktorit të mirënjohur, Mehdi Malka, “Marr guximin”, pas muajsh pushimi në formë proteste.

Kjo ngjarje nuk i ka shpëtuar as ish-kryeministrit, Sali Berisha i cili ka shpërndarë një video nga skena e teatrit, duke u shprehur se kjo shfaqje shënon çlirimin e godinës së teatrit.

“Artistët sonte në shfaqjen e tyre të parë në sallën e Teatrit të çliruar nga narkoqeveria dhe Edvin Mafia! Sb”, shkruan Berisha në postimin e tij.

Ndërkohë, në momentin që aktori Mehdi Malkaj del në skenë, të pranishmit në pjesën e audiencës shpërthejnë në të bërtitura “Poshtë diktatura”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...