Kryesore

Policia ‘blindon’ Teatrin Kombëtar, përplaset fizikisht me artistët (video)


               Publikuar në : 08:01 - 24/07/19 M. S

Pa zbardhur dita ka nisur zbatimi i urdhrit nga ana e Policisë së Shtetit bashkë me atë private për të rrethuar Teatrin Kombëtar, pas urdhrit për shembjen e godinës.

Mësohet se artistët, aktivistë të shoqërisë civile dhe qytetarët kanë bërë rezistencë, duke mos lejuar ndërhyrjen e policisë për të nisur aksionin e boshatisjes së Teatrit.

Raportohet se mes tyre ka pasur edhe përplasje fizike.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT