Aktualitet

Policia “blindon” Sarandën, kontrolle masive në akset kyçe të qytetit bregdetar


               Publikuar në : 22:55 - 22/01/20 B H

Prej dy ditësh tashmë, efektivë të maskuar të FSHN në bashkëpunim me agjentë të antidrogës po ushtrojnë kontrolle të imtësishëm në qytetin e Sarandës.

Mësohet se Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë “blinduar” gjithë qytetin bregdetar dhe po kryejnë kontrolle në akset kyçe. Mjete të ndryshme po kontrollohen nëse ka armë apo drogë të fshehur.

Aktualisht, po ushtrohen kontrolle në vendin e quajtur “Rrethi i Spitalit”, ku edhe janë ndaluar për kontroll një numër i madh mjetesh.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT