E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Cilat janë gjashtë shtetet që do t’i shtohen “listës së zezë” së Amerikës

Gjashtë shtete të tjera do t’i shtohen “listës së zezë” së Amerikës. Lajmi është njoftuar nga vet presidenti Trump, i cili ka pohuar se shtetasit e këtyre vendeve do t’u nënshtrohen kufizimeve të rënda ose do t’u ndalohet hyrja në SHBA.

“Ne do të shtojmë disa vende në këtë listë. Ne duhet të qëndrojmë në siguri. Vendi ynë duhet të jetë i sigurt”, theksoi ai në Davos në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror.

Trump bëri me dije se këto vende do të bëhen në të ditura në ditët në vijim. “Emrat e këtyre vendeve do të njoftohen të në ardhmen”, shtoi presidenti.

Megjithatë, “Wall Street Journal” në një artikull ka treguar se cilat janë këto shtete. Sipas tyre, bëhet fjalë për Bjellorusinë, Eritrenë, Kirgistanin, Myanmarin, Sudanin dhe Tanzaninë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...