E martë, 27 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

“Po shpartallon partinë”, Topalli kërkon rrëzimin e Bashës

“Garda e Vjetër” është zgjuar nga ‘gjumi’, e ndërsa dje dha sinjale mjaft të forta për rrëzimin e Bashës nga kreu i PD. Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, e cila njihet si një ndër kritiket e Bashës, në janar të këtij viti lëshoi një duzinë kritikash në adresë të lidershipit të Partisë Demokratike.

Në të njëjtën linjë ka qëndruar edhe një ditë më parë, madje ka shtuar dozën e akuzave dhe sulmeve ndaj kryedemokratit, duke e vënë me ‘shpatulla pas murit’.

Kujtojmë këtu se kreu i PD-së, Lulzim Basha doli nga Parlamenti një vit më parë dhe bojkotoi zgjedhjet vendore të 30 qershorit, me qëllim rrëzimin e kryeministrit Edi Rama.

Deri më tani nuk ia ka arritur qëllimit. Në statusin e shpëndarë në Facebook, Topalli shigjetoi kryedemokratin Basha, se e la vendin pa opozitë dhe se shpartalloi çdo strukturë të partisë.

Mes rrjeshtave, Topalli vë në dukje se me një drejtues të ri të Partisë Demokratike, kryeministri Edi Rama rrëzohet në pak muaj, dhe vendi çlirohet nga 4 persona që dominojnë politikën. Sipas saj, është koha për të rrëzuar Bashën, që të frenohet shkatërrimi i partisë. Për Topallin, Basha e ka kthyer partinë në biznes të familjes.

Statusi

“Fajtor! Humbi sa here hyri ne zgjedhje,qe kur u shpall kryetar i PD, la vendin pa opozite, beri PD ( Partine e endrrave ) karneval, tradhetoi demokratet duke djeg mandatet e parlamentit, i dhuroi Rames te gjitha bashkite dhe keshillat bashkiak, shpalli vetengrirjen dhe vrau voten ne partine, qe solli lirine e votes, zboi themelues, qendrestare, autoritete e kontribues, shpartalloi cdo strukture te partise te ngritur me sakrifica titanike, premtoi se nuk do lejonte zgjedhje me 30 qershor dhe beri sikur e harroj, premtoi se nuk do dorezonte bashkite dhe i leshoi pa asnje problem, premtoi se do kishte zgjedhje me 13 tetor meqe kishte fitu me 85% ..dhe beri sikur se mbante mend; premtoi ne cader se s ka zgjedhje me Ramen dhe hyri ne qeveri me Ramen kryeminister, i doli zot listes se tij private , tha se mbante totalisht pergjegjesi dhe tani ben sikur ia kane sjell mga marsi.
Ktheu partine ne biznes te familjes… Boll eshte boll! Me nje drejtim te ri te Partise Demokratike, Rama rrezohet per pak muaj, e vendi clirohet nga 4 vete ( partnere te tij) qe e mbajne peng.

Lexo edhe :   Letra/ Dorëheqje masive në PD: Basha po e kthen në një parti klienteliste
Lexo edhe :   Letra/ Dorëheqje masive në PD: Basha po e kthen në një parti klienteliste

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi/ Muzika i ndihmoi njerëzit të përballonin pandeminë

Dpa/ Një studim me më shumë se 5,000 njerëz të karantinuar në tre kontinente tregoi se më shumë se gjysma prej nesh përdori muzikë...

Po filmonte aksionin e policisë/ Gazetari: Më shtrinë barkas…

Një situatë e sikletshme i ka ndodhur gazetarit të “News24” Ergys Gjençaj, i cili është shoqëruar nga policia, pasi filmoi një aksion të uniformave...

Aksion anti-dro*ë në zonën e “Vorrit të Bomit” në Tiranë, arratiset një person

Një aksion anti-drogë është zhvilluar mesditën e sotme në zonën e “Vorri i Bomit” në kryeqytet, ku burimet paraprake, ende jo zyrtare njoftojnë për...

Liverpulit i kthehet mbrojtja, Virgil Van Dijk pas 9 muajsh pritet në fushë

Mbrojtësi i Liverpulit, Virgil Van Dijk duket se do të kthehet në fushë këtë javë pas një ndërprerje nëntë mujore me një dëmtim serioz...

Demokratët do u rikthehen protestave? Basha flet për strategjinë e opozitës

Ndonëse i është shmangur pyetjes nëse do të ketë protesta nga opozita në shtator, Basha ka thënë se do të vijojë betejën me të...