E mërkurë, 23 Shtator, 2020
24 C
Tirana

E dhunonte se nuk bënte punët e fshatit, burri i kërkon gruas ribashkimin

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Programi “Dua të të bëj të lumtur” solli në ekranet tona këtë javë historinë e Xhaferrit nga Vlora. Ai kishte zgjedhur programin, si një mënyrë komunikimi me gruan e tij, e cila ishte larguar nga shtëpia disa javë më parë.

Historia e Xhaferrit me Marselën kishte nisur para disa vitesh, kur ishin njohur me mblesëri dhe kishin rënë në dashuri. Familja e Xhaferrit jetonte në një nga fshatrat e Vlorës, dhe për këtë arsye, ai dhe Marsela kishin vendosur që të jetonin pranë tyre.

Xhaferri në studio rrëfeu se e siguronin jetesën nëpërmjet blegtorisë, dhe se Marsela refuzonte t’i përkushtohej punëve të fshatit. Sipas tij, debatet dhe problemet midis tyre kishin nisur sepse Marsela kërkonte të jetonte në qytet, dhe për këtë arsye ajo ishte larguar nga shtëpia duke marrë me vete dy fëmijët.

Nga biseda që u zhvillua në studio, u zbulua se Marsela ishte detyruar të largohej për shkak të dhunës së vazhduar fizike dhe psikologjike që kishte ushtruar Xhaferri. “Lumturia ime ishte në shtëpi, por dhuna që ushtronte më detyroi që të largohesha bashkë me fëmijët”, u shpreh Marsela.

Lexo edhe :   Do rikthehet “Big Brother”? Zbulohet emisioni që do drejtojë Arbana Osmani

Nga ana tjetër, Xhaferri mohoi që kishte ushtruar dhunë, dhe i kërkoi Marselës një mundësi të dytë. “Kam ardhur në emision për të të kërkuar që zënkat që kemi, t’i lëmë mënjanë. Dua që të bashkohemi, dhe të kujdesemi për fëmijët tanë”.

Marsela rrëfeu se e kishte denoncuar disa herë në polici Xhaferrin, por i kishte tërhequr për hir të fëmijëve të vegjël. Ajo tregoi se Xhaferri ushtronte dhunë mbi të pa ndonjë arsye të fortë, dhe se nuk ndihej gati që ta falte e të rikthehej përsëri me të. /Top Channel

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

75 vjet OKB: Pavarësisht dobësive, mbetet ende e domosdoshme për botën

Nga Michael Hirsh “Foreign Policy” Mbledhja vjetore e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara do të jetë veçanërisht e çuditshme këtë vit, me fjalimet...

Rikthehen protestat në Minsk, shkak betimi i fshehtë i Lukashenkos

Betimi i fshehtë i Aleksandër Lukashenkos si President i Bjellorusisë ka rikthyer protestat masivë në vend. Mijëra qytetarë dolën në rrugët e Minskut për të...

Menaxhimi i pandemisë, Basha gati propozimin e dytë për qeverinë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se do të paraqesin një plan të dytë për menaxhimin e situatës së pandemisë. Sipas liderit të opozitës, situata...

Përplasi me makinë dhe futi nën rrota gruan e kushëririt, Hilë Simoni: Ishte aksidentale

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën “Arrest me burg” për 50-vjeçarin Hilë Simoni, i cili akuzohet se përplasi me makinë gruan e kushëririt të...

Fryma të çon në fund të garës, jo makina llogaritëse

Nga Skënder Minxhozi Në fund të ditës është çështje fryme, jo hilesh. Të faktuara apo të pretenduara. Që të fitosh zgjedhjet parlamentare, duhet të bindësh...